• 053 / 417 32 75
  • prevadzka@spisskedivadlo.sk

Antoine de Saint-Exupéry: LEPETIT MALÝ PRINC – Credance Company & Maca a Kapela roka

Pohybové divadlo s činoherným presahom a výraznou živou hudobnou zložkou.

Réžia: Ladislav Cmorej

Dramaturgia: Onrej Kovaľ, Dávid Hertl, Dušan Cinkota

Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá

Autor hudby: Marcela Cmorejová, Stano Palúch, Martin Gaišberg

Pohybová spolupráca: Ladislav Cmorej a CreDance Company

Supervízia: Ondrej Spišák

Fotografie: Mako Hindy

Osvetľovač: Oliver Obernauer

 

Účinkujú: Ladislav Cmorej, Michaela Králiková, Kristína Kollárová, Ondrej Kovaľ, Dávid Hartl, Adriana Pinková,  Mia Majeriková, Simona Machovičová, Soňa Tatič, Dominika Vaňková, Vladimír Frištik, Matúš Szego, Jozef Valo

Kapela: Marcela Cmorejová, Stanislav Kociov, Martin Šenc, Martin Žiak, Jozef Lednický / Stanislav Palúch

Svet dospelých často pripomína akúsi obrovskú fabriku, kde sa ľudia až otrocky, niekedy na hranici svojich fyzických a psychických síl, snažia naplniť nezmyselne kvóty, a tak nemajú čas skutočne žiť. Stretávame príliš mnoho márnivcov, biznismenov ci samozvaných kráľov. Tí svojho malého princa nevedomky zastrčili do najvzdialenejšieho kúta svojej duše. Úlohou tých, ktorí sa vďaka malému princovi v sebe nikdy nestali úplne dospelými, je urobiť tento svet krajším a veselším.

Ladislav Cmorej je choreografom voľného zoskupenia profesionálnych tanečníkov a performerov CreDance. Podieľal sa na vzniku viacerých inscenácií, spolupracuje aj s inými súbormi (SĽUK, elledanse), ako interpret účinkuje aj v činoherných inscenáciách. Za réžiu LEPETIT Malý princ bol nominovaný na Cenu nadácie Tatra banky za umenie 2021 v kategórii divadlo.

 

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Foto: Mako Hindy